תיאום מס

תיאום מס – לכל עובד העובד ביותר ממקום עבודה אחד

כל שכיר, העובד ביותר ממקום עבודה אחד, חייב לבצע תיאום מס. כך גם שכיר העובד במקום אחד ומקבל פנסיה ממקום אחר. גם שכירים המקבלים פנסיה ממעביד או מקרן פנסיה או מחברת ביטוח ובמקביל עובדים במקום אחר צריכים לעשות תיאום מס.
מהו תיאום מס וכיצד מבצעים אותו?

למה יש לעשות תיאום מס?
המדינה מחייבת את השכירים שעובדים ביותר ממקום עבודה אחד או את אלה שמקבלים פנסיה ממקום עבודה אחר לעשות תיאום מס, שאם לא כך, מקום העבודה השני ינקה להם באופן אוטומטי 45% מס הכנסה משכר הברוטו, שהוא בעצם מדרגת המס הגבוהה ביותר. לפיכך, האינטרס העליון לתיאום מס הוא של העובד השכיר ולא של המדינה, על מנת שלא להינזק כספית ולשלם מס רק על פי מה שנדרש בפועל על פי חוק, בהתאם לגובה הכולל של כל ההכנסות שלו.

כדי לעשות תיאום מס יש לגשת למשרדי מס הכנסה באזור מגוריכם ולבקש לעשות תיאום מס.
יש להביא את תלושי השכר של שני מקומות העבודה או של משלם הפנסיה ולמלא טופס 116א’, כדי שפקיד השומה יוכל לנפק עבורכם את טופסי תיאום המס.

טופס תיאום מס מופנה למקום העבודה המשני ובו יציין פקיד השומה כמה מס יש לנכות לכם. גם לאחר תיאום מס מומלץ לשכירים לבדוק אפשרות של החזרי מס, וכדאי להתייעץ על כך עם רואה חשבון שיוכל לסייע לכם גם בעניין זה שעשוי לזכות אתכם בכספים שמגיעים לכם מן המדינה.

כיצד נקבע תיאום מס?
חישוב המס במדינת ישראל הוא חישוב שנתי ולא חישוב חודשי. חישוב המס נקבע על פי הכנסותיו במהלך השנה כולה מכל המקורות כגון:
שכר, קצבאות, דמי אבטלה, שכר אמנים וכדומה. לאחר שיבדוק פקיד השומה את סך הכנסותיכם ויבדוק כמה מס נוכה לכם, הוא יוכל לחשב בהתאם למקור ההכנסה הנוסף כמה מס לנכות לכם ממקור זה בנוסף להכנסה הראשית מן המקור הראשון.
מומלץ כמובן לפנות לרואה חשבון כדי להגיש את המסמכים לתיאום מס.

את כל השירותים הללו תוכלו לקבל במשרדו של רואה חשבון – שיים יוסף.

צור קשר

{

שעות פתיחה:
ראשון, שני, רביעי וחמישי
19:00 - 16:30 ;14:00 - 08:30
___________________

שלישי  14:00 - 08:30

כתובת: אז"ר 4, ראשון לציון
טלפון: 03-9647444
טלפון: 03-9566933
פקס: 03-9660807